Hoge Raad, 18-03-2025, ECLI:NL:HR:2025:398, 23/00255
Hoge Raad, 18-03-2025, ECLI:NL:HR:2025:398, 23/00255
Gegevens
- Instantie
- Hoge Raad
- Datum uitspraak
- 18 maart 2025
- Datum publicatie
- 18 maart 2025
- ECLI
- ECLI:NL:HR:2025:398
- Formele relaties
- In cassatie op : ECLI:NL:GHSHE:2023:1275
- Conclusie: ECLI:NL:PHR:2025:182
- Zaaknummer
- 23/00255
Inhoudsindicatie
Misbruik maken van identificerende persoonsgegevens door als medewerker van postbedrijf pakketje op naam van ander te bestellen en vervolgens voor ontvangst daarvan te tekenen, art. 231b Sr. Bewijsklacht. HR: Om redenen vermeld in CAG slaagt middel. CAG: Uit bewijsmiddelen kan worden afgeleid dat persoonsgegevens van ander zijn misbruikt bij het bestellen van pakketje en het afleveren daarvan. Dat het verdachte is geweest die (zoals bewezenverklaard) pakketje heeft besteld en voor ontvangst heeft getekend volgt daar niet (zonder meer) uit. Bewezenverklaring is in zoverre onvoldoende met redenen omkleed.
Volgt vernietiging en terugwijzing.
Uitspraak
HOGE RAAD DER NEDERLANDEN
STRAFKAMER
Nummer 23/00255
Datum 18 maart 2025
ARREST
op het beroep in cassatie tegen een arrest van het gerechtshof 's-Hertogenbosch van 13 januari 2023, nummer 20-001292-22, in de strafzaak
tegen
[verdachte] ,
geboren in [geboorteplaats] op [geboortedatum] 1994,
hierna: de verdachte.
1 Procesverloop in cassatie
Het beroep is ingesteld door de verdachte. Namens deze heeft G.J.P.M. Mooren, advocaat in Tilburg, bij schriftuur cassatiemiddelen voorgesteld.
De plaatsvervangend advocaat-generaal V.M.A. Sinnige heeft geconcludeerd tot vernietiging van de bestreden uitspraak en tot terugwijzing van de zaak, opdat de zaak opnieuw wordt berecht en afgedaan.
2 Beoordeling van het eerste cassatiemiddel
Het cassatiemiddel klaagt dat de bewezenverklaring niet uit de gebruikte bewijsmiddelen kan worden afgeleid.
Het cassatiemiddel slaagt. De redenen daarvoor staan vermeld in de conclusie van de plaatsvervangend advocaat-generaal onder 4 tot en met 6.
3 Beoordeling van het tweede cassatiemiddel
Gelet op de beslissing die hierna volgt, is bespreking van het cassatiemiddel niet nodig.